Obvestilo 31. 8. 2020

Obvestilo staršem pred pričetkom novega šolskega leta

prosimo vas, da v šolo v novem šolskem letu prihajajo le zdravi otroci. Pri tem upoštevajte naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.
  1. Otroku ni bila odrejena karantena.
  1. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.
  1. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba
    s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Povzemamo pa še nekaj priporočil NIJZ in drugih informacij:

1. Starši in drugi v šolo praviloma ne vstopajo oz. samo po predhodnem dogovoru. V šolo vstopajo samo učenci in zaposleni. V času prihoda in odhoda bo organizirano dežurstvo na vhodu.
  2. Prevozi večinoma potekajo kot običajno oziroma za prevoz skrbijo starši. Na organiziranih prevozih učenci ne glede na starost uporabljajo maske. Slednje smiselno prilagajamo glede na zmožnosti otroka.
  3. Vhod in izhod v šolo bo potekal po razporedu, ki je izobešen pri vhodih (glavni vhod in vhod skozi garažo).
  4. Malico bodo imeli učenci po razredih, nekateri tudi kosilo. Zaradi prenove kuhinje na OŠ III bodo vsi učenci od 2.9. do 4.9.2020 namesto kosila dobili popoldansko malico, zato vas prosimo za razumevanje.
  5. Vsak učenec lahko ima s sabo plastenko vode (bidon). Po potrebi masko učenci dobijo v šoli.
  6. V kolikor bi se pri učencu pojavili znaki akutne okužbe dihal ter vročina, bomo obvestili starše ter ga napotili domov.
  7. Vse omejitve so začasne in jih bomo skladno s priporočili NIJZ prilagajali.
  8. Ravnateljica:
  9. mag. Metka Rovšek Kuharič