eu2020

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Kratek opis operacije

 Obvestilo 20.1.2021 - vpis v srednjo šolo

Spoštovani starši, dragi učenci,

 
Ko učenci pri nas zaključijo šolo, se lahko vpišejo v srednješolske izobraževalne programe, ki trajajo 2 leti. Če so uspešni in imajo željo pa lahko tudi zatem nadaljujejo šolanje v 3-letnih in 4-letnih programih.
Nekateri se po zaključku naše šole odločijo za vpis na Ljudsko Univerzo, kjer si v enem letu pridobijo izobrazbo enakovredno redni osnovni šoli ter se nato vpišejo v 3-letni ali 4-letni srednješolski izobraževalni program.
Večina učencev se odloči za vpis v 2-letni srednješolski program v Pomurski ali Podravski regiji. To jim omogoča, da počasi usvajajo potrebna znanja in se tudi navadijo na novo šolo, sistem učenja ... 
V nadaljevanju vam navajamo nekaj povezav do spletnih strani in video predstavitev 2-letnih programov v Pomurski in Podravski regiji, med njimi je tudi predstavitev dijaškega doma Dom Antona Skale, kjer naši učenci brezplačno bivajo, v kolikor se odločijo za srednjo šolo v Mariboru.
 
SPTŠ - POMOČNIK V TEHNOLOŠKIH PROCESIH
 
BIOTEHNIŠKA ŠOLA RAKIČAN - POMOČNIK V BIOTEHNIKI IN OSKRBI
 
IC PIRAMIDA MARIBOR - POMOČNIK V BIOTEHNIKI IN OSKRBI
https://www.icp-mb.si/srednja-sola-za-prehrano-in-zivilstvo/ (VIDEO DESNO SPODAJ)
 
DIJAŠKI DOM ANTONA SKALE:
 
SREDNJA GRADBENA ŠOLA IN GIMNAZIJA MARIBOR - POMOČNIK V TEHNOLOGIJI GRADNJE
 
LESARSKA ŠOLA MARIBOR - OBDELOVALEC LESA
 
Vabiva vas k ogledu. Za pogovor in vprašanja sva vam na voljo na 02 522 30 85. 
 
Lepo vas pozdravljava 
vaši svetovalni delavki Jožica in Brina
logo_osivms

Osnovna šola IV Murska Sobota
Trstenjakova 71
9000 Murska Sobota
T +386 02 522 30 80
E o4ms@guest.arnes.si

Št. TR: 01280-6030690345 || donacije - sklic 99

logo_scp_pomurje
logo_eko_sola
sis