Obvestilo 20.1.2021 - vpis v srednjo šolo

Spoštovani starši, dragi učenci,

Ko učenci pri nas zaključijo šolo, se lahko vpišejo v srednješolske izobraževalne programe, ki trajajo 2 leti. Če so uspešni in imajo željo pa lahko tudi zatem nadaljujejo šolanje v 3-letnih in 4-letnih programih.
Nekateri se po zaključku naše šole odločijo za vpis na Ljudsko Univerzo, kjer si v enem letu pridobijo izobrazbo enakovredno redni osnovni šoli ter se nato vpišejo v 3-letni ali 4-letni srednješolski izobraževalni program.
Večina učencev se odloči za vpis v 2-letni srednješolski program v Pomurski ali Podravski regiji. To jim omogoča, da počasi usvajajo potrebna znanja in se tudi navadijo na novo šolo, sistem učenja ...
V nadaljevanju vam navajamo nekaj povezav do spletnih strani in video predstavitev 2-letnih programov v Pomurski in Podravski regiji, med njimi je tudi predstavitev dijaškega doma Dom Antona Skale, kjer naši učenci brezplačno bivajo, v kolikor se odločijo za srednjo šolo v Mariboru.

SPTŠ - POMOČNIK V TEHNOLOŠKIH PROCESIH

BIOTEHNIŠKA ŠOLA RAKIČAN - POMOČNIK V BIOTEHNIKI IN OSKRBI

IC PIRAMIDA MARIBOR - POMOČNIK V BIOTEHNIKI IN OSKRBI
https://www.icp-mb.si/srednja-sola-za-prehrano-in-zivilstvo/ (VIDEO DESNO SPODAJ)

DIJAŠKI DOM ANTONA SKALE:

SREDNJA GRADBENA ŠOLA IN GIMNAZIJA MARIBOR - POMOČNIK V TEHNOLOGIJI GRADNJE

LESARSKA ŠOLA MARIBOR - OBDELOVALEC LESA

Vabiva vas k ogledu. Za pogovor in vprašanja sva vam na voljo na 02 522 30 85.

Lepo vas pozdravljava
vaši svetovalni delavki Jožica in Brina