KAMIŠIBAJ – PAPIRNATO GLEDALIŠČE NA OŠ IV.

3. marca je naše mlajše učence obiskala Špela Pahor. Špela pravljice pripoveduje že od leta 1996. Poslušala in brala jih je že v zgodnjem v otroštvu. Prvič pa se je prav s kamišibajem srečala leta 2014. Bila je tako očarana, da je že  naslednje poletje   naredila svoje prve štiri kamišibaje. S pripovedovanjem (ob slikah na malem odru) razveseljuje otroke v knjižnicah, šolah in vrtcih. Pripoveduje v dnevnih centrih za starejše, v domovih za upokojence,  otrokom in odraslim s posebnimi potrebami, ljudem  s težavami v duševnem zdravju,  v kulturnih domovih in na festivalih doma in v tujini.

Učenci naše šole so uživali v kar 4 pravljicah; (prekmurska) Marko Skače, Gosenica Maja, Majcena pravda in Rdečerepka. Po slednji pravljici so učenci poustvarjali in ustvarili svoj lasten kamišibaj.

Nasmehe na obraz je Špela risala tako mlajšim, kot starejšim poslušalcem, kar si lahko ogledate v spodnji galeriji slik.

Tadeja Slavic