Koruzni labirint

Za delovni dan smo se odločili, da obiščemo koruzni labirint. Zraven smo povabili še učence OVI V učiteljice Jane Kuhar. Tako smo ob prihodu v šolo imeli malico, se obuli in odpeljali v Maribor do koruznega labirinta. Tam se je šele pustolovščina začela. Ob vhodu v labirint smo dobili zemljevid s katerim smo iskali postaje in opravili naloge, ki so nas čakale. S skupnimi močmi smo uspešno opravili vse naloge in rešili geslo labirinta, ki se glasi: »Prihodnost pripada tistim, ki zaupajo.«

Ogled fotografij

koruzni labirint 03

EKO DAN - GIBANJE ZA ZDRAVJE -1.SLOVENSKI DAN ŠPORTA

Naša šola veliko skrbi posveča zdravju učencev - vključeni smo v programa Eko šola in Zdrava šola. Tako smo se v sredo, 23. 9. 2020, v okviru Eko dneva - GIBANJE ZA ZDRAVJE udeležili prvega Slovenskega dneva športa pri Soboškem jezeru.
Okrepčani z zdravim napitkom iz sveže limone in melise smo se odpravili na pohod proti Soboškemu jezeru. Tam smo se preizkusili v raznih športnih aktivnostih na in ob vodi, se udeležili joge. Seznanili smo se s pomenom rednega gibanja za naše zdravje.
Preživeli smo lep, aktiven dan.
Mateja Sajovic
eko dan 05

Povabilo k nacionalnemu mesecu skupnega branja

Plakat nacionalno branje

Obvestilo 31. 8. 2020

Obvestilo staršem pred pričetkom novega šolskega leta

prosimo vas, da v šolo v novem šolskem letu prihajajo le zdravi otroci. Pri tem upoštevajte naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.
  1. Otroku ni bila odrejena karantena.
  1. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.
  1. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba
    s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Povzemamo pa še nekaj priporočil NIJZ in drugih informacij:

1. Starši in drugi v šolo praviloma ne vstopajo oz. samo po predhodnem dogovoru. V šolo vstopajo samo učenci in zaposleni. V času prihoda in odhoda bo organizirano dežurstvo na vhodu.
  2. Prevozi večinoma potekajo kot običajno oziroma za prevoz skrbijo starši. Na organiziranih prevozih učenci ne glede na starost uporabljajo maske. Slednje smiselno prilagajamo glede na zmožnosti otroka.
  3. Vhod in izhod v šolo bo potekal po razporedu, ki je izobešen pri vhodih (glavni vhod in vhod skozi garažo).
  4. Malico bodo imeli učenci po razredih, nekateri tudi kosilo. Zaradi prenove kuhinje na OŠ III bodo vsi učenci od 2.9. do 4.9.2020 namesto kosila dobili popoldansko malico, zato vas prosimo za razumevanje.
  5. Vsak učenec lahko ima s sabo plastenko vode (bidon). Po potrebi masko učenci dobijo v šoli.
  6. V kolikor bi se pri učencu pojavili znaki akutne okužbe dihal ter vročina, bomo obvestili starše ter ga napotili domov.
  7. Vse omejitve so začasne in jih bomo skladno s priporočili NIJZ prilagajali.
  8. Ravnateljica:
  9. mag. Metka Rovšek Kuharič

Nagrajenci kuharskega natečaja MALI ŠEF SLOVENIJE

mali_sef_slovenije

Mali SEF 01

Informacije pred 1.6.2020

Strnjeno povzemamo nekaj zadnjih informacij pred 1.6.2020:

V ponedeljek, 1.6.2020, se vrnejo v šolo še vsi učenci 4. in 5. razreda.

V sredo, 3.6.2020, se vrnejo v šolo še vsi učenci 6., 7. in 8. razreda

1. Učenci bodo prvi dan dobili izjavo, ki jo starši izpolnite in podpišete. Učenec jo mora obvezno naslednji dan izpolnjeno prinesti s sabo v šolo. Če je možno, si izjavo starši natisnite sami že pred prvim prihodom otroka v šolo na http://www.osp-4.ms.edus.si/…/…/Izjava_starsev_maj_2020.pdf…
2. Vhod in izhod v šolo bo potekal po razporedu, ki je izobešen pri vhodih (glavni vhod in vhod skozi garažo).
3. V šolo vstopajo samo učenci in zaposleni. V času prihoda in odhoda bo organizirano dežurstvo na vhodu. Starši se z učiteljem dogovorijo glede ure odhoda in takrat jih bo učenec zunaj v spremstvu pričakal.
4. V ponedeljek naj učenci prinesejo vse šolske potrebščine. Učenci svoje šolske potrebščine puščajo v šoli.
5. Malico bodo imeli učenci po razredih.
6. Kosilo bo v jedilnici po razporedu.
7. Vsak učenec naj ima s sabo plastenko vode (bidon, "flaško").
8. V kolikor bi se pri učencu pojavili znaki akutne okužbe dihal, vročina ... bomo obvestili starše ter ga napotili domov. V ta namen smo pripravili sobo za izolacijo.

Pouk poteka večinoma po urniku in v matičnih razredih. Za prehrano je poskrbljeno kot običajno. Prevoz poteka zaenkrat z omejitvami oz. v skladu s priporočili NIJZ, a večinoma po običajnem urniku.

Vse omejitve so začasne in jih bomo skladno s priporočili NIJZ usklajevali ter jih smiselno prilagajali.

Obvestilo za 1.junij in 3. junij

Dragi učenci in starši,

pravkar smo bili obveščeni s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, da se v ponedeljek, 1.6.2020, v šolske klopi vračajo vsi učenci 4. in 5. razreda. V sredo, 3.6.2020, pa se v šolo vračajo tudi vsi ostali, torej učenci 6., 7. in 8. razreda.

Podrobnosti sledijo.

Finalno glasovanje MALI ŠEF

dragi_mali_sefi

V Facebook tekmovanju Mali šef Slovenije "kuhanjejekul" smo se z našim receptom regratova solata uvrstili v finale in se potegujemo za darilno kartico 500 eur. Vsak vaš glas šteje zato vas prosimo, da na povezavi kliknete na regratovo solato iz čim več FB računov.Glasovanje poteka do jutri do 11.50 Hvala!

Pripravila: Mateja Sajovic

1. Delovni dan PPVI - ČASOVNA KAPSULA
  2. Zadnje informacije pred 25.5.2020
  3. Obvestilo za ponedeljek, 25.5.2020