SENZOMOTORIČNE IGRE IN RODITELJSKI SESTANEK Z UČENCI IN STARŠI PPVI MLAJŠI

V torek, 12.9.2023, smo imeli prvi roditeljski sestanek s starši in učenci mlajših PPVI.

Izvedli smo senzomotorične igre. Zbrali smo se na igrišču pred šolo. Najprej smo vsi skupaj sodelovali pri igri s padalom. Starši, učenci ter učitelji smo prijeli za padalo, ter ga dvigali gor in dol. Naša naloga je bila, da žogico zadržimo na padalu, med tem ko jo učenci, ki so bili pod padalom poskušajo z rokami odbiti dol.

Potem smo se razdelili v štiri skupinice: glasbena postaja (Orffovi instrumenti in prstne lutke), taktilna škatla (iskanje šolskih potrebščin v škatli s pomočjo sličic), senzorna peš pot (hoja po kamenčkih, koruzi, umetni travi, lesu, peni) in postaja posnemanja gibalnih vzorcev. Pri vsaki postaji so ob uspešno opravljeni aktivnosti dobili po en žeton – storž, oreh, kostanj in želod.

Na koncu smo poklepetali ob kavi in domačem soku. Skupaj smo preživeli aktivno in sproščeno popoldne.