ZAKLJUČNA IZLETA PPVI STAREJŠI

Z PPVI starejši smo 26. aprila obiskali Dominkovo domačijo v Gorišnici.

Nina Mate je o izletu napisala :

“ Zjutraj smo najprej prišli v šolo. Nato smo se z avtobusom odpeljali na izlet v Gorišnico. Tam smo imeli najprej malico. Po malici nam je gospa povedala nekaj zanimivosti o Dominkovi hiši. Povedala da je hiša zgrajena v panonskem slogu in da ima obliko črke L. V hiši je tudi črna kuhinja, krušna peč, gospodarski del, shramba. Hiša je stara več kot 300. let. Včasih so stare hiše pokrivali s slamo. Z obeh strani pa je obmetana z debelo plastjo ilovice. Hiša ima tudi dva koruznjaka, eden je iz lesa drugi pa pleten in prekrit s slamo. Zraven so tudi panji za čebele in vrt. Hiša je okrog obdana z apnom. Zraven te hiše je skedenj in hlev. V tej hiši je živela tudi gospa, ki je vedno nabirala zelišča za različne čaje. Gospa je vedno svetovala ljudem kakšen čaj naj skuhajo otrokom, če jih je kaj bolelo. Zraven nje pa je živela njena hčerka, ki ji je  vedno pomagala pri različnih opravilih. Nato smo se z avtobusom odpeljali na pico. Na koncu pa smo se z avtobusom odpeljali proti Murski Soboti.”

Nekateri iz skupine PPVI 4C/5B so ta dan odpotovali v Lendavo. S starši so se sprehodili po parku in si ogledali Gledališko in koncertno dvorano.

Hana Šavel in Eva Sarjaš, učiteljici v PPVI